AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyCadillac XT4


Kategorie: SUV

Rozměry: délka 4,59 m; šířka 1,88 m a výška 1,62 m

Objem kufru: 637

Palivo: benzin/nafta

Verze 4x4: ano

Cena od: 990 000 Kč

Na český automobilový trh nastupuje, velmi úspěšné středně velké SUV – Cadillac XT4. Jeho prostorný interiér nabízí mimořádný komfort a zároveň technická stránka inteligentně kombinuje výkony, funkčnost a agilitu, s moderním designem. Vzhledem k všestranným kvalitám, mimořádně zajímavé nabídce výbav a neméně přitažlivé úrovni cen, je nový Cadillac XT4 atraktivní pro zákazníky, kteří se zajímají o nevšední a mnohostranně využitelné prémiové SUV.

XT4 je prvním modelem prémiové značky Cadillac, který představuje novou globální výbavovou strategií „Y“ , která nabízí výběr mezi modely Premium Luxury a Sport jako nadstaveb základního modelu Luxury. Výbavové stupně Premium Luxury a Sport nabízejí jedinečnou osobitost s odlišným vzhledem a funkčním vybavením.

Elegantní pětimístná, pětidveřová a velmi prostorná karoserie, typicky amerického střihu, nabízí luxusní interiér, samozřejmě už ve standardu v kůži a s mnoha dalšími vymoženostmi. Výraznou novinkou je zcela nová pohonná jednotka, kterou je pro Evropu nově vyvinutý vznětový přeplňovaný čtyřválec 2.0 l, plnící už s předstihem požadavky emisní normy Euro 6d, tedy té, která vstoupila v platnost od září 2020. Jeho největší výkon 128 kW (174 k) a točivý moment 380 Nm přenáší na přední, popřípadě i na všechna čtyři kola devítistupňová automatická převodovka, zaručující velmi dobrou dynamiku i hospodárnost. Zároveň je k dispozici i benzínová varianta s totožným objemem 2.0 l o výkonu 190-200 k, zde ale u všech výbavových stupňů  s pohonem AWD .