Výsledky ankety 2021

Anketa o nejlepší auto na trhu pohledem žen AUTO MÉHO SRDCE 2021 zná vítěze. Odborná porota složená ze 15 zkušených novinářek, manažerek a osobností, které mají k autům blízko, vybrala 6 finalistů a z nich absolutního vítěze. Vítězem ankety AUTO MÉHO SRDCE 2021 je HYUNDAI Tucson!

Cílem ankety AUTO MÉHO SRDCE je ocenit výrazné, nově uváděné vozy na českém trhu, které nejvíce oslovují ženské publikum. Odborná porota v únoru vybrala do zúženého kola model BMW 4, Hyundai Tucson, Mercedes-Benz GLE, Opel Mokka, Subaru Forester a Škoda Octavia z celkem 28 nominovaných modelů. Šestici vybraných modelů porota otestovala během celodenních jízd a hodnotila je podle kritérií jako praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem. Vítězem 2. ročníku ankety AUTO MÉHO SRDCE s největším počtem hlasů se stalo mild-hybridní SUV Hyundai Tucson.

„Říká se, že výběr nového vozu bývá hlavně mužskou záležitostí, ale v dnešní době je pohled ženy často ještě důležitější. Klade totiž větší důraz na estetické kvality, stejně jako na bezpečí, asistenční systémy i praktičnost, tedy vlastnosti, které jsou při reálném použití stejně důležité jako výkon, zrychlení či spotřeba. Vítězství v anketě AUTO MÉHO SRDCE si tak nesmírně vážíme, protože dokazuje, že náš nový Tucson dokáže zaujmout skutečně široké spektrum zákazníků – a zákaznic,“ komentuje vítězství modelu Tucson v anketě David Pavlíček, PR koordinátor Hyundai Motor Czech s.r.o.

„Všechny ženy potvrdí, že na detailech záleží, a Tucson jich má opravdu mnoho,“ říká na účet Tucsonu porotkyně a motoristická novinářka Sabina Kvášová. Porotu Tucson zaujal v testované verzi s pohonem všech kol a 7stupňovým automatem svými jízdními schopnostmi, snadným řízením, stabilitou a optimálním poměrem cena/výkon. „Tucson má mnoho praktických bezpečnostních asistentů, které ženy ocení. Nejviditelnější vychytávkou je pohled kamery na zadní kolo, promítaný na palubním počítači po zapnutí blinkru,“ uvádí další porotkyně a moderátorka pořadu Autosalon Tereza Tobiášová. Porotkyně na Tucsonu kladně hodnotily také přehledné ovládání, prostornost a design. „Hyundai Tucson je pro mě jedním z nejkrásnějších SUV dnešní doby,“ uzavírá hodnocení porotkyně a bloggerka Veronika Petrů.

Novinkou letošní ankety je ocenění pro zajímavý detail/řešení v autě nazvané „Bonbonek roku“. Ženská odborná porota vybrala ze všech nominovaných aut asistenční systém EyeSight od Subaru. Podle porotkyň jde o řidičovy druhé oči, které neustále hlídají při řízení a přispívají k bezpečné jízdě. Porotkyně a šéfredaktorka magazínu Autíčkář.cz Viola Procházková to doplňuje slovy: „Některé bezpečnostní vychytávky se jinde než v Subaru moc nevidí. Komunikace adaptivního tempomatu, kdy autíčko na displeji svítí brzdovými světly, je příjemné. Systém taky pípne, když do pruhu před vámi někdo přibočí. Auto ví o všem, co se děje v okolí.“

Na druhém místě se v hodnocení odborné poroty v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2021 dále umístilo se shodným počtem hlasů sportovní kupé BMW4, SUV model Subaru Forester a rodinný vůz Škoda Octavia. Třetí, opět dělenou pozici, obsadilo hybridní SUV Mercedes-Benz GLE a crossover Opel Mokka.

damska volenka 2021

Téměř dva a půl tisíce žen vybíralo letos už podruhé v přidružené anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA nejlepší auto roku podle svého gusta. Veřejnost od ledna hlasovala na stránkách ankety AUTO MÉHO SRDCE. Na výběr bylo ze 28 nominovaných autonovinek. Absolutním vítězem DÁMSKÉ AUTOVOLENKY pro rok 2021 se stala ŠKODA OCTAVIA s 381 hlasy.

Stačilo jen kliknout na stránkách ankety na „svůj“ model a odeslat do konce srpna hlas. Hlasování veřejnosti se celkem zúčastnilo 2 438 hlasujících. Na pomyslné 2. příčce se umístila Hyundai Tucson (301 hlasů) a 3. skončilo BMW 4 (288 hlasů). Gratulujeme!

Třetí ročník ankety AUTO MÉHO SRDCE a s ním i jeho přidružená anketa pro veřejnost DÁMSKÁ AUTOVOLENKA odstartuje v lednu 2022. Už teď se na to těšíme!