AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyMercedes-Benz GLE


Kategorie: SUV

Rozměry: délka 4,92 m; šířka 2,15 m a výška 1,77 m

Objem kufru: 630 litrů

Palivo: benzín/nafta/plug-in hybrid

Verze 4x4: ano

Cena od: 1 597 200 Kč

Nový Mercedes-Benz GLE je plný inovací. Světovou novinkou je například aktivní podvozek E-ACTIVE BODY CONTROL na základě 48V elektrické sítě. Dalším krokem vpřed v oblasti asistenčních systémů je aktivní asistent pro jízdu v dopravní koloně.

Interiér je ještě větší i komfortnější, a na přání se dodává třetí řada sedadel. Informační a zábavní systém disponuje většími displeji, barevným průhledovým displejem s rozlišením 720 x 240 pixelů a interiérovým asistentem MBUX, který dokáže rozpoznávat pohyby rukou při ovládání. Světovou novinkou v segmentu SUV je na přání dodávaná druhá řada sedadel s elektrickým nastavováním polohy v šesti směrech.

Nový systém pohonu všech kol 4MATIC podporuje jízdní dynamiku na silnici a zaručuje vynikající průchodnost terénem. Nabídku doplňuje hybridní varianta s možností vnějšího nabíjení a mimořádně dlouhým dojezdem, a to nejen s benzínovým motorem, ale i s velmi populárním naftovým motorem. Dojezd na elektřinu je až 100 km a jde díky tomu využívat dálnic bez dálniční známky a parkování zdarma na modrých zónách.