AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyCitroën C4/e:C4


Kategorie: hatchback/elektromobil

Rozměry: délka: 4,36 m; šířka: 1,8 m a výška: 1,52 m

Objem kufru: 380 litrů

Palivo: benzín/elektřina

Verze 4x4: ne

Cena od: dosud nezveřejněna

C4 představuje zcela nové pojetí kompaktního hatchbacku a novou výraznou etapu v designu Citroënu. Nabízí eleganci, plynulost a dynamiku kompaktního hatchbacku, vyšší polohu při řízení, kola o velkém průměru a energický a aerodynamický tvar.

 

Na výběr je 31 kombinací odstínů a balíčků Packs Color u exteriéru a 6 stylů interiéru, takže si každý zákazník může vybrat vůz dle vlastního vkusu.

 

V souladu s programem Citroën Advanced Comfort®  poskytuje prky pro větší komfort pro všechny členy posádky  – tlumiče s progresivními hydraulickými dorazy®, sedadla Advanced Comfort nebo držák Smart Pad Support Citroën, který se představuje ve světové premiéře. Zážitek z komfortu posiluje i 20 technologií asistenčních systémů řízení včetně Highway Driver Assist, systému poloautomatického řízení 2. úrovně a 6 technologií konektivity.

 

Kabina vzbuzuje na první pohled důvěru kvalitou provedení a moderním stylem a je také součástí programu Citroën Advanced Comfort®. Pohodlí evokuje už čistá moderní palubní deska, příjemně tvarované panely dveří, řada úložných přihrádek, příjemné měkké materiály a sedadla, která cestující vybízejí k usednutí.

Velká péče byla věnována akustické izolaci – byl snížen hluk při jízdě a aerodynamický hluk, takže cestující jsou dokonale odizolováni od vozovky, chránění před nepříjemnými zvuky zvenku. Zvláštní pozornost byla věnována také izolaci bloku motoru. Především na palubě vozu ë-C4 – 100% ëlectric je ticho mimořádné, klid na palubě nenarušují žádné vibrace.

Nová C4 je k dispozici ve verzi se 100% elektrickým, benzínovým nebo dieselovým motorem.

Díky své zvýšené pozici nabízí vyšší výhled než konkurence (1,22 m), takže řidič má větší přehled o situaci na silnici. Velká kola o průměru 69 cm mají dokonale propracovaný design 18″ ráfků již v základní verzi výbavy. Díky umístění kol ve 4 rozích vůz velmi dobře sedí na silnici.