AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyKIA Sorento


Kategorie: SUV

Rozměry: délka 4,39 m; šířka 1,82 m a výška 1,48 m

Objem kufru: 705 litrů

Palivo: benzín/plug-in hybrid/nafta

Verze 4x4: ano

Cena od: 1 099 980 Kč

Čtvrtá generace Sorenta je na českém trhu k dispozici ve dvou motorizacích. Zákazníci mají k dispozici nový naftový čtyřválec 2,2 litru ‚Smartstream‘ s maximálním výkonem 202 koní a točivým momentem 440 Nm, který je spojen s novou osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Vůbec poprvé je u takto velkého SUV značky Kia k dispozici také hybridní pohon, konkrétně ve verzi 1,6 T-GDi HEV. Nové elektrifikované ústrojí ‚Smartstream‘ kombinuje přeplňovaný benzinový motor s přímým vstřikováním s elektromotorem o výkonu 44,2 kW a akumulátorem o kapacitě 1,49 kWh. Kombinované ústrojí nabízí výkon 230 koní a točivý moment 350 Nm.

Dieselová verze je k dispozici s pohonem přední nápravy nebo s pohonem všech kol, hybridní verze se dodává výhradně s pohonem všech kol. Díky řadě technických inovací se Sorento může i přes svoji velikost pochlubit spotřebou paliva v rozmezí od 5,4 do 6 litrů nafty (podle typu pohonu kol) nebo od 5,6 do 6,2 litru benzinu v případě hybridního ústrojí.

Nové Plug-in hybridní provedení modelu Sorento, které Kia v České republice představí na začátku roku 2021, bude vykazovat nejnižší emise ze všech provedení Sorenta – a současně bude nejvýkonnější. Nabídne přeplňovaný hybridní pohon kombinující akumulátorový modul o kapacitě 13,8 kWh, elektromotor o výkonu 66,9 kW, motor 1,6 litru T-GDI a šestistupňovou automatickou převodovku.