AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyPeugeot 3008


Kategorie: SUV

Rozměry: délka 4,44 m; šířka 1,84 m a výška 1,62 m

Objem kufru: 520 litrů

Palivo: benzín/nafta/elektřina

Verze 4x4: ano

Cena od: 570 000 Kč

Peugeot 3008 na sebe upoutal pozornost už v roce 2017, když se stal prvním SUV ve více než 50leté historii ankety Auto roku, kterému se podařilo získat titul „Car Of The Year“. Od té doby si připsal více než 800 000 prodaných vozů po celém světě. Nyní přichází v modernizované podobě. Obměnou prošla zadní Full LED světla a změnil se i vzhled přední části. Přibyly nové odstíny karoserie a stylový designový set „Black Pack“. Objevily se také nové prvky výbavy. Například Night vision, neboli noční vidění, což je v segmentu kompaktních SUV unikum.

Největší změny, které facelift přinesl, jsou patrné zvenku. Nová bezrámová maska chladiče zajišťuje reprezentativnější styl. Do nového nárazníku byly integrovány lesklé boční černé mřížky sání a lakovaný chránič prahu. Přepracovány byly i přední LED světlomety a zalomená světla pro denní svícení s  chromovou špičkou. Proměnou prošel i Peugeot i-Cockpit® , což je pro značku Peugeot typické uspořádání interiéru s kompaktním volantem, vyvýšeným přístrojovým panelem, ergonomickou středovou konzolí a desetipalcovým dotykovým displejem s vysokým rozlišením.

Nové SUV Peugeot 3008 nabízí dva plug-in hybridní motory. Výkonnější z nich HYBRID4 300 disponuje  pohonem všech kol a výkonem, kterého žádný sériový Peugeot dosud nedosáhl. Dojezd vozu ve 100% elektrickém režimu činí až 59 km (dle WLTP), v běžném provozu představuje spotřeba paliva 1,5 l/100 km a emise C02 29 g/km. Kromě hybridních motorů může být Peugeot 3008  vybaven i spalovacími  motory s emisemi CO2 již od 129 g/km.