AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyRenault Clio


Kategorie: hatchback

Rozměry: délka 4,05 m; šířka 1,98 m a výška 1,44 m

Objem kufru: 391 litrů

Palivo: benzín/LPG

Verze 4x4: ne

Cena od: 315 000 Kč

Clio se těší velké oblibě, vždyť za dobu jeho existence se ho prodalo více než patnáct milionu kusů. Nejnovější pátá generace si bere to nejlepší z předchozí generace a vylepšuje ji spíše decentními změnami. Ač by se mohlo na první pohled zdát, že francouzský výrobce přišel pouze s faceliftem, jste na omylu. Renault použil 100 % nových dílů.

Pokud jde o rozměry, nové Clio je kratší o 14 milimetrů, ale zároveň je údajně interiér prostornější. Karoserie je nižší až o 30 milimetrů. Přední světlomety mohou být full LED a svým céčkovým tvarem evokují větší bratry. Krom standardních verzí bude možné Clio také pořídit s paketem R. S. line nebo ve vrcholném stupni výbavy Initiale Paris.

Renault prezentuje interiér u nového modelu Clio jako Smart Cockpit s výhradní orientací na řidiče. Nejvíce patrný je 9,3″ centrální displej multimediálního systému. Poprvé u Clia také objeví digitální přístrojový štít. Podle stupně výbavy má mít tento displej 7 až 10 palců. Z dalších novinek lze jmenovat například vylepšený volant s ovládacími prvky.